Wednesday, 30 May 2007

Jorgen Cetaj kampion i Britanise se Madhe


Boksieri i ri shqiptarë Jorgen Çetaj ka shënuar një tjeter sukses duke u shpallur kampion i Britanisë së Madhe për peshën 75 kilogram.16 vjeçari me origjinë nga Shkodra ka mundur me pikë 20 me 5-sëkundërshtarin nga Uellsi Xhozef Morgan.Çetaj përfaqësoi Anglinë në aktivitetin e qujtur "Bosk për katërshtete" ku morën pjesë Irlanda Veriut, Anglia, Uellci dhe Skocia.Aktiviteti u zhvillua Edimburg të Skocisë.Kjo është fitorja e dytë në katër javë për Çetajn i cili më 11 Maj ushpall kampion i Anglisë."Është fitorja më e rëndësishme për mua gjatë këtyre viteve në ring.Megjithëse unë në këtë aktivitet përfaqësova kombëtaren Angleze kudoqë shkoj dhe jap intervista them që origjina ime është Shqipëria."është shprehur Çetaj ekskluzivisht për Top-Channel.Çetaj është përzgjerur në përfaqësuesen e kombëtares angleze tëboksit e cila do të marrë pjesë në kapionatin europian për kadetë nëSardenjë të Italisë.Jorgen Çetaj nuk e ka fshehur ambicjen për të sjellë në Anglititullin e kampionit të Europës nga ky aktivitet."Do të më duhet të zhvilloj 4 ndeshje në këtë kampionat, koha për tupërgatirur është relativisht e shkurtër . Kam shumë dëshirë tëshpallem kampion i Europës." u shpreh ai.

Jorgen Cetaj kampion i Britanise se Madhe

Boksieri i ri shqiptarë Jorgen Çetaj ka shënuar një tjeter sukses duke u shpallur kampion i Britanisë së Madhe për peshën 75 kilogram.16 vjeçari me origjinë nga Shkodra ka mundur me pikë 20 me 5-sëkundërshtarin nga Uellsi Xhozef Morgan.Çetaj përfaqësoi Anglinë në aktivitetin e qujtur "Bosk për katërshtete" ku morën pjesë Irlanda Veriut, Anglia, Uellci dhe Skocia.Aktiviteti u zhvillua Edimburg të Skocisë.Kjo është fitorja e dytë në katër javë për Çetajn i cili më 11 Maj ushpall kampion i Anglisë."Është fitorja më e rëndësishme për mua gjatë këtyre viteve në ring.Megjithëse unë në këtë aktivitet përfaqësova kombëtaren Angleze kudoqë shkoj dhe jap intervista them që origjina ime është Shqipëria."është shprehur Çetaj ekskluzivisht për Top-Channel.Çetaj është përzgjerur në përfaqësuesen e kombëtares angleze tëboksit e cila do të marrë pjesë në kapionatin europian për kadetë nëSardenjë të Italisë.Jorgen Çetaj nuk e ka fshehur ambicjen për të sjellë në Anglititullin e kampionit të Europës nga ky aktivitet."Do të më duhet të zhvilloj 4 ndeshje në këtë kampionat, koha për tupërgatirur është relativisht e shkurtër . Kam shumë dëshirë tëshpallem kampion i Europës." u shpreh ai.

Mbesa e Mbretëreshës Elizabeta II duartroket vallet shqiptare

Valltarët e "Shpresa Programme" interpretojnë në panairin ebamirësi

Mbase ishte hera e parë për një pjesëtare të familjes mbretëroreangleze të ndiqte një valle karakteristike shqiptare, interpretuarnga fëmijë shqiptarë në Londër për nder të saj.Në ditën e dytë të panairit të bamirësisë, "Spring Fair", nëKensington Town Hall në qendër të Londrës fëmijët shqiptarë nga grupii valleve i "Shpresa Programme" janë përzgjedhur për të interpretuarnjë valle tradicionale. Fillimisht ka qenë Nafiola Vorfi, e cila i kadhuruar një tufë me lule. "Ne jemi një grup fëmijësh shqiptarënga "Shpresa Programme". Ndihemi të lumtur që do të interpretojmë njëvalle tonën përpara jush", i tha ajo princeshës.Pa aspak emocion, ata me shumë talent kanë ngjallur kureshtje te tëpranishmit, përfshi mbesën e Mbretëreshës Elizabeta II, princeshënAleksandra, presidente nderi e këtij panairi.E ndërsa fëmijëtshqiptarë të lindur në Britaninë e Madhe interpretonin, princesha mekureshtje pyeste bashkëshorten e ambasadorit Robo, zonjën Teuta Robo,rreth tyre. "Princesha Aleksandra u impresionua nga interpretimi,por edhe nga veshjet. Ajo më pyeti se me çfarë merren këta fëmijë nëLondër, si dhe për familjet e tyre. Me shaka ajo më tha që gjuhashqipe tingëllon e njëjtë me italishten. Princesha u gëzua shumë kurmori vesh që këta fëmijë kishin udhëtuar nga lindja e Londrës vetëm evetëm të interpretonin për nder të saj", tha zonja Robo, e cilasikurse vitin e shkuar përgatiti seksionin e Shqipërisë në këtëpanair bamirësie, që organizohet nga trupat diplomatike tëakredituara në Londër, i cili daton që në vitin 1959.

Panairi

Krahas shumë të veçantave të panairit të sivjetshëm mund të renditetedhe pavijoni shqiptar, i krijuar me aq kujdes nga zonja e parë eshqiptarëve të Anglisë, Teuta Robo, bashkëshortja e ambasadorit tëShqipërisë në MB.Në katin e dytë të ndërtesës, në krah të Egjiptit, pavijoni membishkrimin Albania dukej si mos më mirë.Le të fillojmë me një sërë ushqimesh të gatuara me mjeshtëri ngagratë e stafit të ambasadës shqiptare në Londër dhe me ndihmën eprogramit "Shpresa Programme".Specat e mbushur, pastiço, mish i pjekur, ëmbëlsira, raki,konjak "Skënderbeu", djathëra e deri te gjiza shqiptare ishte menyjaqë të ofronte pavijoni ynë.Për shumë veta, Shqipëria deri diku e panjohur ngjallte interes tevizitorët, që pyesnin për përbërjen e ushqimeve. Kishte edhe nga ataqë kërkonin të dinin si t`i gatuanin ato. Seksioni i suvenirëveprodhuar në Shqipëri zinte një vend të veçantë, duke e pasuruar mëshumë stendën me prodhime "Made in Albania"."Megjithëse mundësitë ishin të vogla, ne vendosëm të marrim pjesë nëkëtë veprimtari bamirësie, si një mundësi për të dhënë kontributintonë human, njëkohësisht edhe për të promovuar vendin tonë me traditakaq të vjetra", thotë zonja Robo, e cila gjatë të gjithë kohësqëndronte në këmbë, duke u kujdesur për detajet më të vogla nëstendën shqiptare.Duke folur për gatimin e disa ushqimeve tipike shqiptare, zonja Roboshpjegon qëllimin përse u përzgjodhën të tilla ushqime për këtëpanair."Dihet shumë pak për ushqimet shqiptare dhe këtë e konsiderojmë sinjë mundësi të artë për të treguar se sa të pasur e kemi kuzhinëntonë", tha ajo.Ndërsa për suvenirët, përveç disave të blera në Shqipëri, zonja Robothotë se ato që janë punime dore u dhuruan për këtë aktivitet ngagratë e shoqatës "Shpresa Programme"."Fëmijët u ndjenë shumë krenarë që patën mundësi të performonin nëkëtë eveniment dhe veçanërisht që ata ishin të zgjedhurit për t`idhuruar lulet princeshës. Ata janë krenarë që janë shqiptarë dhe duannë çdo moment që të tregojnë vlerat tona më të mira. Princesha epëlqeu shumë vallen dhe kostumet tona. Ne jemi shumë të kënaqur qëpërgatitjet tona te `Shpresa Programme` nuk shkuan kot, shumë shkolladhe evente tashmë dinë për punën e grupit tonë dhe ne marrim shumeftesa", u shpreh Ermir Disha, koreografi i grupit të vallevenë "Shpresa Programme".

Kreu i "FBI"-së angleze: Media ekzagjeron krimet e shqiptarëve

Drejtori i Përgjithshëm i "Special Organized Crime Agency" (AgjencisëSpeciale të Krimit të Organizuar - SOCA) që njihet ndryshe si "FBI"-ja angleze, ka akuzuar median britanike se i ekzagjeron jo pak krimete kryera nga shqiptarët. Bill Hughes ka paralajmëruar sekuestrimin epasurive të vëna nga ata që tashmë janë dënuar nga drejtësiabritanike, ndërsa nga ana tjetër ka kërkuar që britanikët dhe mediabritanike të mos i diskriminojnë emigrantët shqiptarë, vetëm se disaprej tyre përfshihen në veprimtari apo akte të paligjshme.Ekskluzivisht për "Shqip", me rastin e njëvjetorit të krijimit tëkësaj agjencie, Hughes ka treguar mbi bashkëpunimin me policitë e 40vendeve të ndryshme të botës, përfshirë dhe atë shqiptare, pasi,sipas tij, vëmendjen më të madhe SOCA ia kushton luftës së krimit,pikërisht atje ku ai e ka origjinën. "Deri tani SOCA ka 120 oficerëtë atashuar në të gjithë botën. Suksesi që kemi pasur gjatë një vitii dedikohet bashkëpunimit të ndërtuar me partnerët tanë", shprehetai. Për sa i përket aktivitetit të grupeve kriminale shqiptare nëBritaninë e Madhe, Hughes shpjegon se gjatë një viti, agjencia qëdrejton ka kryer dy operacione, ku janë arrestuar shtetas shqiptarëtë përfshirë në prostitucion. "Legjislacioni ynë na lejon tësekuestrojmë asetet e tyre brenda dhe jashtë Britanisë. Jemi tëvendosur ta bëjmë një gjë të tillë, pasi nuk duam të mjaftohemi vetëmme dënimin e këtyre individëve. Kjo do të thotë se ata kur të lirohennga burgu nuk do të kenë asete. Këta njerëz, të përfshirë në krimin eorganizuar, pavarësisht nga burgosja, nuk do të heqin dorë ngakrimet, por pa asete ripërfshirja në botën e krimit vështirësohet",thekson specialisti me një përvojë 30-vjeçare në luftën kundërkrimit. Hughes e ka konsideruar shqetësues faktin e ekzistencës sëgrupeve kriminale shqiptare, por nuk ka harruar të theksojë se jo çdokrim që kryhet në Angli nga evropiano-lindorët duhet të mbajë emrin eshqiptarëve. Madje, sipas tij, për këtë duhet të ndërgjegjësohen edhevetë britanikët

"Bad press"

"Jemi të shqetësuar nga prania e grupeve kriminale shqiptare qëveprojnë në Britani. Dua të them se ndonjëherë shqiptarët përballenme një mbulim të keq nga media, që në këtë rast është `bad press`.Shpeshherë emigrantët shqiptarë fajësohen për gjithçka. Kjo nuk ështëe drejtë. Një pjesë e mirë e punës sonë është të dimë si funksiononkrimi, jo vetëm ai shqiptar dhe për këtë duhet t`ia raportojmëqeverisë sonë", shpjegon kreu i SOCA-s. Tri javë pasi kjo agjenci ukrijua në Londër, me pëlqimin e vetë Kryeministrit Tony Blair, dega eparë jashtë Britanisë do të hapej në Tiranë. Bill Hughes, dukeqeshur, shpjegon psenë. "Nuk kishim ndonjë arsye të veçantë tëshkonim që në fillim në Shqipëri, mbase ngaqë vendi juaj fillon me A.Në Shqipëri kemi pasur një oficer, i cili mbulonte çështjet edoganave, por jo krimet. Bashkëpunimi filloi në kohën kur `NationalCrime Squad` (Skuadra Kombëtare e Krimeve) dërgoi një oficer tëvetin. Tani kemi dy oficerë në Tiranë. Asnjëherë nuk tentojmë tëdërgojmë një oficer në vendet e interesuara për bashkëpunim.Shqipëria është një vend me probleme për sa i përket krimit tëorganizuar. Do të ishte marrëzi të mos shkonim atje dhe të refuzonimbashkëpunimin me kolegët shqiptarë. Me Shqipërinë kemi një tjetëravantazh, pasi atje policia italiane ka 26 oficerë kontakti, me tëcilët kemi marrëdhënie të shkëlqyera", thotë më tej Hughes. Ngaprostitucioni, te grabitja me armë John Coles, për vite me radhë, kadrejtuar policinë londineze. Tani ai kryen rolin e koordinatorit tëoficerëve të kontaktit, që SOCA ka në të gjithë botën. Ai është njënjohës i mirë i zhvillimeve që kanë të bëjnë me krimin shqiptar nëBritani. "Duhet pranuar se krimi shqiptar ka një reputacion të keq.Dua të kthehem gjashtë shtatë vite në kohë, kur punoja në `SoctlandYard`. Nga informacionet që kishim na rezultonte se krimi shqiptar dotë ishte një kërcënim i madh, pasi mendonim se do të ndodhte ajo qëndodhi në Itali", shprehet bashkëpunëtori i drejtorit të përgjithshëmtë "FBI"-së angleze, që mbështetet nga vetë Hughes, i cili shtonse "shqetësimi ynë kryesor me shqiptarët tani është se ata pondërmarrin grabitje me armë". Po ashtu, vërejmë se shumë prej tyrejanë të përfshirë në shfrytëzimin e grave në qytete të ndryshme nëAngli. Në këtë pikë duhet të jemi të kujdesshëm. Nuk janë vetëmshqiptarët, por kemi edhe qytetarë të vendeve të tjera ballkanike, qëkryejnë këto krime. Shpeshherë është bërë e modës të thuhet se atajanë shqiptarë, mbase ata janë shqiptarë, por mund të jenë edhe ngavende të tjera të Ballkanit", përfundon Hughes.

5 britanikë i presin veshin emigrantit shqiptar

Pesë shtetas britanikë janë përfshirë në një krim makabër, duke rrahur e më pas prerë veshin me thikë një emigranti shqiptar. Ngjarja e rëndë, që sipas policisë dyshohet të ketë motive raciste, ka ndodhur në qytezën Bedford. Emigranti shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ka renë pre e sulmit, ndërsa ishte duke kërkuar punë së bashku me të dashurën e tij. Pesë persona, ende të paarrestuar nga policia, kanë filluar ta qëllojnë 37- vjeçarin nga Shqipëria në afërsi të rrugës "Queens Drive". Sipas policisë londineze, emigranti shqiptar, i cili jeton në Londër, ka pësuar dëmtime të shumta në trup, ndërsa agresorët i kanë prerë veshin me thikë. "Ai u sulmua sapo ka dalë nga makina e tij", bëri të ditur policia. Fillimisht, emigranti shqiptar është dërguar në spitalin zonal dhe më pas është transferuar në një tjetër spital të specializuar për operacione plastike. Sara Willingson, zëdhënëse e "Bedfordshire Police" tha për "Shqip" se ende nuk është arrestuar ndonjë person në lidhje me këtë incident. Është hera e dytë që në këtë zonë, emigrantët shqiptarë sulmohen për motive raciste. Dy vjet më parë, disa të rinj me origjinë indiane rrahën bashkëmoshatarin e tyre shqiptar, duke i kërkuar me kërcënim "kthimin nga ke ardhur".

Monday, 28 May 2007

Ligji anti-terrorit drejt radikalizimit

Qeveria britanikane planifikon radikalizimin e ligjit aktual për terrorizmin.
Sipas një projektligji që pritet ti kalojë parlamentit në fillim të muajit qershor, Qeveria Britanike kërkon ti japë më shumë kopetenca policisë në ndalimin dhe pyetjen e qytetarëve në rrugë.
Projektligji është zbuluar nga media britanike pas një letërkëmbimi mes ministrit të luftës kundra terrorizmin Tony MCnulti dhe kryeministrit Toni Bler.
Në të propozohet gjobë deri në pesë mijë paund nëse personi i ndaluar rastësisht në rrugë nuk i përgjigjet pyetjeve të policisë si përshëmbull ku ka lëvizur gjatë ditës, cili është identiteti i tij apo cila është axhenda për ditën në vazhdim. Refuzimi në përgjigjen e këtyre pyetje do të cilësohet si akt kriminal. Këto propozime janë ndeshur me një barrierë kundërshimesh nga vetë policia britanike zyrtarë të së cilës janë shprehur se nuk e kanë kërkuar një projektligj të tillë madje nuk janë konsultuar në hartimin e tij. Një zyrtarë i lartë i policisë i cituar nga gazeta The Guardian i cilësoi prozimet si të habitshme. I ashpër ka qënë ndaj këtyre propozimeve edhe Sekretari për Irlandën e Veriut Piter Hain i cili tha se këro propozime rrezikojnë të krijojnë një atmosferë të ngjashme me atë në Guantanamo Bay. Është hera e dytë që brënda një viti qeveria britanike ndërrmerr ndryshime në ligje për terrorizmin. Disa ditë më parë 3 të dyshuar si terroristë u zhdukën pa lënë gjurmë nga observimi i policisë.

Saturday, 26 May 2007

FAKE PASSPORT, TAKE EURO PICK!

So easy.. we show how simply terrorists or criminals can buy themselves new identity in UK

PEOPLE INVESTIGATION
By Daniel Jones, Muhamed Veliu And Nada FarhoudTERRORISTS and gangmasters can buy dodgy passports in Britain for as little as £250, a shock People investigation reveals today.
Foreign crooks boast they can get fake IDs for almost any EU country - including the UK, France and Germany.
We were offered fake, sold or stolen passports for almost all of the 27 EU countries during our probe.
The phoney papers are so good they would fool most officials, according to experts.
And cops fear the growing trade - especially in London - means crime rings controlled by illegal immigrants are now "running out of control".
A massive crackdown by the Metropolitan Police shut down dozens of passport "factories" in the capital in March alone.
But our alarming investigation into dodgy IDs shows this was only the tip of the iceberg.
Scores of villains - mostly from eastern Europe and Africa - still brag they can provide passports for most of the EU's 27 states to help criminals beat border controls or sting banks in credit frauds.
They use press adverts, the internet and even cards stuck up in shop windows to peddle their despicable trade.
Posing as crooks, we replied to an ad in a Russian-language newspaper in London offering "help with documents".
A man calling himself Edgar Belbin claimed he could get us a passport from Austria, the Czech Republic, Estonia, France, Italy, Germany, Latvia, Lithuania, the Netherlands, Spain - and even Britain.
We met the 27-year-old Russian in a busy supermarket car park in Stratford, east London.
Belbin arrived with a minder in a sporty grey Audi motor.
And he insisted we walk round the block as we talked - a common ruse used by crooks in a bid to thwart surveillance.
But his suspicions melted away when we told him we needed his help to mastermind a bank fraud. Belbin immediately relaxed and started smiling.
He boasted: "I can do most EU countries.
"What do you want? We have them made up specially."
Belbin told us an East European passport would cost £600 but a French one - much harder to get - would be £1,500.
We handed over a £100 deposit and asked for one from Latvia. Three weeks later, Belbin rang to arrange delivery.
He nervously changed the time and venue several times.
But finally he agreed to a cloak-and-dagger handover on Friday at crowded Stratford Tube station.
After watching our investigator from across the road to make sure he was alone, Belbin came up to him with the passport in an envelope and demanded his payment in cash.
He counted our wad of £50 notes, smiled and disappeared after a brusque: "Thanks."
Later, we showed the passport - doctored with a photo of a People investigator - to identity fraud expert Tom Craig.
The former Scotland Yard detective ran a series of exhaustive tests on it - and pronounced it a convincing document.
He said: "Whoever has done this has done a pretty good job.
"The chances of you opening a bank account with this are pretty good and it would be fine for getting work." Mr Craig added: "It might not get through immigration but is perfect for fraud."
Meanwhile, we contacted a Polish dealer who advertised his wares in a shop window in west London.
Piotr Tomczynski, who calls himself Derek, also walked us round the block when we met him at Wood Green station, north London.
He claimed he could get us a passport from almost anywhere in eastern Europe including Hungary, Poland, Slovenia and Slovakia.
But his were not forgeries - they had been sold to crooks by poverty stricken people desperate for cash.
He said all that needed to be changed was the photo.
Tomczynski offered us one for just £250 and assured us: "Don't worry, it's not stolen - there is no one looking for it." He walked with us to a cash machine to get the money.
Butwhen we tried to hand the cash to him and check the passport, he barked in his faltering English: "No! There are too many cameras here. Round the corner."
The cash and passport were exchanged minutes later at a nearby bus station.
A third dealer The People tracked down was a shady Romanian woman.
Catalina Postelnicu was offering passports from her home country as well as from Bulgaria, Denmark, Finland, Greece, Norway and Sweden.
We spotted an advert she had placed on a website and eventually made a deal for her to provide a Bulgarian passport for £300 after a string of emails.
Postelnicu told us the document we were getting had been stolen and added: "You have to use it quickly before the police computers are updated.
"But that is OK - it takes months."
Later, Postelnicu contacted us to say the passport was now available. She gave us the exact location for the rendezvous in a brief phone call just an hour before the meeting was due to take place.
And she warned us: "If you are not there I won't wait." She told us to sit at a specific table at a pub in Ealing, west London, late on Friday - with the £300 fee in cash.
Then without so much as a greeting, dark-haired Postelnicu - hiding her face with a cap and dark glasses - sidled over and snapped: "Where's my money?"
Our investigator asked her if she could also get hold any Scandinavian passports.
Postelnicu said: "Yes but you must email me about it. I don't like meetings."
She then took the £300, handed over the Bulgarian passport and was gone in a flash.
Large numbers of the forged IDs available on the streets of Britain are printed in passport "factories" - many of them in Lithuania and Nigeria. Others - like the ones we were offered - are genuine passports which have been sold by cash-strapped owners or stolen.
Some even come from corrupt officials who nick blank passports from government offices.
The racket is one of the UK's fastest-growing crimes. Terrorists need false IDs to foil police hunts.
In 2003, the first al-Qaeda members to be jailed in the UK - Algerians Baghdad Meziane and Brahim Benmerzouga - both had phoney passports.
Fakes are used to open bank accounts - allowing crooks to rip off millions in fraud.
They are also used by peopletraffickers who lure victims to the UKand force them to work as sex slaves or in sweatshops.
And dodgy papers can also be used to claim state benefits - costing taxpayers a fortune.
Cops estimate the scam costs British business £1.3BILLION a year. And the Met says London alone has up to 170 foreign-led gangs faking passports, selling drugs and smuggling people.
But as politicians celebrate the 50th anniversary of the dream of a united Europe, the irony is the EU's relaxed policy on border controls has made the trade in human misery so much easier for ruthless crooks.

Jorgen Çetaj shpallet përsëri kampion i Anglisë

Boksieri 15-vjeçar tani kërkon titullin e Britanisë së Madhe

Nga arena e boksit "Crystal Palace"

Muhamed Veliu

Jorgen Çetaj ka triumfuar në ringun e "Crystal Palace" në Londër,duke u shpallur për të dytën herë kampion i Anglisë për moshën 15vjeç në federatën ABA. Këtë radhë ai ka hedhur në tapet me "knock-out" në raundin e tretë kundërshtarin David Price.Që në dy raundet e para Çetaj ka sulmuar kundërshtarin duke kërkuarqë të fitojë sa më shumë pikë për të siguruar ndeshjen. Por nëraundin e tretë ka mjaftuar një goditje e tij e fortë me të djathtëne tij, për të hedhur në tapet britanikun Price.Atij i është dashur ndihma e gjyqtarit të takimit për të shkuar derinë këndin e tij, ku është ulur pas goditjes së rreptë të boksieritshkodran, ndërsa gjyqtarit nuk i ka mbetur asgjë tjetër, vetëm tëdekretojë suksesin e Çetajt. "Ishte një duel i bukur. Kundërshtari mëgoditi disa herë, por fatmirësisht nuk i ndjeva ato goditje. Për muaështë një ditë e rëndësishme, pasi kjo fitore është shpërblimi i njëstërvitjeje dyvjeçare.Ndjehem i lumtur që munda t`ia dal mbanë dhe të fitoj titullin ekampionit të Anglisë për të dytën herë", u shpreh Çetaj për "Shqip",menjëherë pas përfundimit të këtij takimi.Ndërkohë i entuziazmuar është shfaqur edhe trajneri i tij, DaveVeyzi, i cili ka bërë të ditur se tashmë Çetaj do të garojë edhe përtitullin kampion të Britanisë së Madhe, në evenimentin që zhvillohetnë Edinburg të Skocisë. Sipas tij, kjo fitore konfirmoi se JorgenÇetaj është boksieri më i mirë në Angli për moshën dhe këtë peshë.Trajneri, së bashku me menaxherët e Çetajt, shpreson që ai tëshkëlqejë në Lojërat Olimpike 2012 në Londër, ku mendohet që të jetëpjesëmarrës. "Nëse Jorgeni do të dalë mirë në këto lojëra, atëherëatij do t`i bëhet një publicitet i madh.

http://www.youtube.com/watch?v=-INL0JopA9U


Promotorët do të vihen në radhë për ta pasur të tyrin këtë talent tëri. Kjo do të thotë që kur Jorgeni të arrijë moshën 22-vjeçare, doboksojë në ringun profesionist", u shpreh trajneri Veyzi.Çetaj ka përmirësuar dje rekordin e tij në kampionatet e moshave,pasi në 21 ndeshje regjistron 17 fitore dhe vetëm 4 humbje. Përboksierin shqiptar ky ishte titulli i dytë kampion, pasi e kishtemarrë për herë të parë këtë trofe në vitin 2004.

About Me

Veliupress


View My Stats