Wednesday, 26 December 2007

Kreshnik Qato "Njeriu i Vitit"

Kreshnik Qato "Njeriu i Vitit"

Nga Muhamed Veliu

Kreshnik Qato eshte shpallur "Njeriu i Vitit" gjate nje sondazhi dy mujor organizuar nga gazeta e perditshme "Tirana Observer".Qato i cili jeton dhe stervitet ne Londer ka lene pas gjate sonadaznit emra te njohur te sportit shqiptar.Sebasku me kampionin shqiptar ne boks ne sonadazhin "Njeriu vitit" nga fusha e politikes eshte renditur i pari presidenti Bamir Topi, ndersa nga publicistika me i votuari ka rezultuar analisti Andresa Stefani.Aktori Gazmend Gjoka ka rrembyer vendin e pare si "Njeriu Vitit" ne fushen e artit."Jemi habitur me fansat dhe pasionantët e sportit të boksit, dhe në veçanti të Kreshnik Qatos. Boksieri shqiptar, kampion Evrope, ka lënë pas edhe disa futbollistë, të cilët jo vetëm kanë shumë fansa në vend, por edhe janë përfaqësues të një sporti që quhet më popullori në vendin tonë. Gjithsesi Qato ka kapur numrin më të madh të votave, dhe tashmë ai është Sportisti i Vitit për anketën tonë. Duhet shtuar gjithashtu se një numër shumë i madh votuesish janë jashtë vendit, por nuk mungojnë edhe ata që janë nga brenda vendit. Kjo është karakteristikë, kur dihet që Qato e ushtron aktivitetin e tij dhe stërvitet në Angli". shkruan ne numrin e sotem 26 Dhjetor 2007 Tirana Observer e cila e zhvillon kete sondash per te dytin vit radhazi.Boksieri Kreshnik Qato është votuar si sportisti i vitit duke marrë 430 vota, ndërsa fituesi i vitit të kaluar, Erion Bogdani është renditur në vendin e tretë. Në fushën e sportit Romela Begaj është e vetmja femër e votuar.Shpallja e Qatos "Njeriu i vitit" padyshim eshte nje tjeter mirnjohje nga mijera fans te tij ane e mbne botes per rezultatet e tij ne 2007-ten. Njekohesisht kartolina me e mire per Lavdrim Terziun i cili nen pseudonimin Erjon Mati ne faqet e gazeten "Albanian Nail" apo faqe interneti, hodhi balte permes nje mori shpifjesh duke tentuar denigrimin e figures se Qatos, krenaria e komunitetit shqiptar ne Angli.Bravo Qato.

You aren’t permitted to publish any material text of photo from this blogg. Any publication will be treated as breach of copyright.
© Veliupress copyright 2007

Blog Archive

About Me

Veliupress


View My Stats