Sunday, 6 July 2008

Kthehej nga Anglia, kapet ne Rinas vrasesi Loci

Gazeta Shqiptare

Kapet në Rinas i shumëkërkuari Asllan Loçi për një vrasje të kryer në vitin 1993 në Tiranë. Sipas burimeve nga policia kriminale 35-vjeçari po kthehej nga Anglia dhe në kufi kishte përdorur një pasaportë me emër të rremë.

Menjëherë efektivët e policies kanë verifikuar portretin e të riut në listën e të shumëkërkuarve ndërsa e kanë vënë atë menjëherë në pranga.

Asllan Loçi do të dalë para drejtësisë për krimin e kryer 15 vite më parë. Nuk ka pasur asnjë dijeni se ishte ende në kërkim nga policia shqiptare ndaj e ka konsideruar të lehtë ardhjen e tij në Shqipëri.

Por është përballur menjëherë me uniformat blu të Rinasit të cilët sapo kanë bërë verifikimet e nevojshme kanë prangosur Loçin.

You aren’t permitted to publish any material text of photo from this blogg. Any publication will be treated as breach of copyright.
© Veliupress copyright 2007

Blog Archive

About Me

Veliupress


View My Stats