Monday, 14 September 2009

XFactor ne Britani, shqiptarja kalon fazen e pare

Nga Londra
Muhamed Veliu

Valbona Zhuleku mes loteve, duartrokitjeve te shumta nga audienca dhe komenteve pozitive nga juria, ka kaluar fazen e pare ne konkursin Xfactor ne Britanine e Madhe.

Miliona britanike kane ndjekur permes stacionit televiziv ITV2 interpretimin e shqiptares simpatike e cila ka mundur te kualifikohet per fazen tjeter te konkurimit, duke lene pase mijera konkurente te tjere.

Ky stacion televiziv i ka kushtur 7 minuta konkurentes shqiptare, ku permes pamjeve filmike jepen te dhena per vendlindjen e saj.

“Une dua te behem kengetare. Prandaj kam ardhur ne Angli per te bere realitet kete enderr timen” ka thene 28-vjecarja shqiptare ne prezantimin e saj.

Pjesemarrjen ne audicionin e sivjetshem te XFactor zonjusha Zhuleku e ka quajtur si gjene me te rendesishme per jeten dhe karrieren e saj.

Valbona Zhuleku i ka treguar jurise se XFactor se ajo kendon here pas here ne pabe dhe baret e zones Yorkshire.

Konkurentja shqiptare mes shume emocionesh dhe lotesh, ka interpretuar kengen “My Idol” te kenduar shume vite me pare nga Fred Merkuri .

“Jam e suprizuar nga interpretimi juaj. Gjithcka shkoi shumem mire. Dua te vleresoj vokalin tuaj” ka thene Cheryl Cole njera prej kater antareve te jurise.

Tre nga kater antaret e jurise kane votur pro kalimit te shqiptares ne fazen tjeter te konkurimit ndersa Simon Coeell ka votuar kundra.

“Nje dite me pare une enderroja te kualifikohesha per fazen tjeter . Eshte kenaqesi. Ndjesi e mrekullueshme” ka thene shqiptarja menjehere pas konkurimit.

© Veliupress copyright 2009

About Me

Veliupress


View My Stats