Monday, 15 March 2010

Masakrohet e dashura shqiptarit pas publikimit te fotove ne Facebook

Nga Londra
Muhamed Veliu

Nje vajze britanike eshte vrare ne menyre makabre nga ish i dashuri i saj, pasi ajo vendosi ne rrjetin social FB fotot e saja me te dashurin e ri shqiptar.

Paul Bristol goditi 20 here me thike ekonomisten Camille Mathurasingh pasi ajo kishte vendosur ne FB fotot me te dashurin Besim Haxhia.

Ish i dashuri i saj Paul Bristol eshte denuar me 22 vite burg pasi mberriti ne Londer nga ishujt Karaibe per t'u hakmarre ndaj saj, pasi pa ne FB fotot me te dashurin shqiptar.

Ai e kreu vrasjen pasi ish e dashura i tha se gjithcka mes tyre kishte marre fund dhe se ajo kishte nisur nje lidhje te re.

Duke lexuar masen e denimit gjykatesi Timothy Pontius tha:

"Eshte mese e qarte se xhelozia ishte motivi i vetem qe ju shtyu ta vrisnit ish te dashuren tuaj pasi mendonit se asnje mashkull tjeter, nuk mund ta zinte vendin tuaj si i dashur ne jeten e viktimes".

Ne Shkurt te vitit te shkuar viktima nisi nje lidhje te re dashurie me emigrantit Besim Haxhia duke postuar disa foto ne FB pa e ditur se ato foto do ktheheshin ne motivin e nje krimi makaber.

Nje dite perpara takimit me ish te dashurin ajo i dergoi nje mesazh ne telefon Haxhise ku i thoshte:

“Mbase siqeriteti nuk ka asnje kuptim por eshte me rendesi per mua ta kem zemren dhe mendjen e paster per gjerat qe do te pasojne”, duke i lene te kuptohej se ajo duhej te takohej me ish-te dashurin per t'i treguar lidhjen e re qe kishte nisur.

Ky ishte mesazhi i fundit qe Besim Haxhia do te merrte nga e dashura, pasi ajo nje dite me pas do te goditej 20 here me thike ne qafe, kraharor, shpine, dhe ne kembe nga ish-i dashuri i cili tentoi te kryente vetevrasje duke u perplasur me nje makine.

Blog Archive

About Me

Veliupress


View My Stats