Tuesday, 16 November 2010

Dasma e princit William me Kate Middleton, vitin e ardhshëm

Nga Londra
Muhamed Veliu


Marrin fund të gjitha spekulimet se kur Princi William do të martohet me të dashurën e tij Kate Middleton.Clarence House, selia e Princit të Uellsit babait të Princit William paraditen e sotme ka shpërndarë lajmin se cifti do të martohet vitin e ardhshëm.

Princi i Wales është i lumtur të anoncojë lajmim e martesës mes princit William dhe zonjushës Catherine Middleton” thuhet në njoftimin për shtyp.

Dasma do të zhvillohet në Londër gjatë pranverës së vitit të ardhshëm.

Princi William kandidati kryesor për të udhëhequr monarkinë britanike pas një lidhje disa vjecare u fejua me Kate Middleton në muajin tetor gjatë kohës kur ata ishin me pushime në Kenia.

Ai ka njoftuar gjyshen, Mbretëreshën Elisabeta II për martesësn pasi ka marrë pëlqimin e babait të vajzës.

Pas martesës cifti do jetojë në veri të Uellsit ku princi William do të vazhdojë së shërbyeri në “Forcën Ajrore Mbretërore".

Zonjusha Middleton pas martesës do të marrë titullin e princeshës.

Menjëherë pas bërjes publik të këtij lajmi kryeministri David Cameron ka uruar ciftin.

Kate Middleton është 27 vjece. Ajo ka lindur në zonën Berkshire dhe vjen nga një familje e rangut të mesëm

Me princin William ajo do niste historinë e dashurisë në vitin 2001 kur ata studionin së bashku në universitetin St Andreës.

Dasma pritet të tërheqë një vëmendje të madhe të medias botërore të njëjtë me atë të martes së nënës së tij Princeshës Diana, e cila u nda nga jeta gjatë një aksidenti në Francë

Blog Archive

About Me

Veliupress


View My Stats